Bonjour Paris !
Redaktor: Aneta Muszyńska Bania   
31.10.2011.

Bonjour Paris !
Niepowtarzalna atmosfera niebiańskiego Paryża sprawiła, iż publiczność piątkowego koncertu przez kilka kwadransów wędrowała uliczkami tego cudownego miasta. Słynąca z niebywałej ekspresji znakomita piosenkarka francuska Edith Piaf potrzebowała do życia dwóch rzeczy – muzyki i miłości. 

Więc nie zabrakło ich także podczas naszego październikowego wieczoru, a wespół z cudownymi wykonawcami – Grażyną Bieniek (sopran) i Adamem Żaakiem (bas/baryton) oraz towarzyszącymi artystom instrumentalistami z zespołu Todo Art Trio: Grażyną Jurszą (flet), Dariuszem Jurszą (klarnet) i Dawidem Smykowskim (fagot) złożyły się na niewątpliwy sukces koncertu. Okazało się, iż słuchacze doskonale znają i kochają piosenki francuskie. Nic w tym dziwnego. Urzekają one subtelnością, wrażliwością, liryzmem.

Wspaniałym zakończeniem spotkania okazał się utwór z repertuaru Joe Dassin „Aux Champs Elysees” wykonany wspólnie z francuską delegacją z zaprzyjaźnionego z Czeladzią miasta partnerskiego Auby. Naprawdę niechętnie żegnano się z artystami, ale przed nami, za rok kolejna muzyczna podróż do Francji. Zatem, do widzenia Paryżu. Au Revoir Paris!

Zmieniony ( 03.11.2011. )