Idea powstania periodyku zrodziła się z chęci i konieczności szerszego upowszechnienia podejmowanych przedsięwzięć przez czeladzką placówkę muzealną. Na stronach informatora zamierzamy donosić Państwu o efektach prowadzonych badań i kwerendach archiwalno-bibliotecznych, przypominać o wydarzeniach z przeszłości, zamieszczać szersze relacje z organizowanych imprez, na bieżąco informować o nowych wystawach, gromadzonej kolekcji muzealnej, wreszcie przybliżać zapomniany już dzisiaj świat wartości zaklęty w historii eksponatów. Głównym celem mającego ukazywać się cyklicznie kwartalnika jest dotarcie do szerszego kręgu odbiorców zainteresowanych tematyką historyczną, zarówno młodego internetowego pokolenia, jak i ludzi starszych, chętnie sięgających po książkę i gazetę. Otwierając szeroko podwoje muzeum, pragniemy jednym słowem, zachęcić wszystkich Państwa do aktywnego uczestnictwa w życiu instytucji.
Mamy nadzieję, że Oficyna Saturnowska przyczyni się do popularyzacji Muzeum Saturn, jego działalności oraz realizowanych projektów, ale nade wszystko do społecznego poszerzenia historycznej wiedzy o naszym mieście i regionie. Taki zamysł przyświeca muzealnej inicjatywie prasowej, co czynimy z wielką nieśmiałością, wierząc w przychylność i życzliwość czytelników.
Wydawnictwo bezpłatne dostępne w siedzibie Muzeum Saturn przy ul. Dehnelów 10, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w formie elektronicznej w załącznikach poniżej:
2012
Oficyna Saturnowska - nr 1
Oficyna Saturnowska - nr 2
Oficyna Saturnowska - nr 3
Oficyna Saturnowska - nr 4
2013
Oficyna Saturnowska - nr 1 (5)
Oficyna Saturnowska - nr 2 (6)
Oficyna Saturnowska - nr 3 (7)
Oficyna Saturnowska - nr 4 (8)
2014
Oficyna Saturnowska - nr 1 (9)
Oficyna Saturnowska - nr 2 (10)
Oficyna Saturnowska - nr 3 (11)
Oficyna Saturnowska - nr 4 (12)
2015
Oficyna Saturnowska - nr 1 (13)
Oficyna Saturnowska - nr 2 (14)
Oficyna Saturnowska - nr 3 (15)
Oficyna Saturnowska - nr 4 (16)
|