Gwarnie, wesoło i kolorowo.... Za nami muzealny Dzień Dziecka
Redaktor: Beata Krzemińska   
01.06.2015.

teatrzyk_005.jpg

1 czerwca to data szczególna, kojarzona wyłącznie ze świętem wszystkich dzieci. W ten dzień najmłodsi oczekują nie tylko wymarzonych prezentów, ale również zabawy i uśmiechu, dlatego na tę wyjątkową okoliczność swoich najmłodszych gości Muzeum Saturn zaprosiło na prawdziwy festiwal radości. Sprawcą spontanicznej uciechy okazał się być przesympatyczny Miś Tymoteusz, który pewnego wiosennego dnia postanowił zaopiekować się porzuconym kukułczym jajem. Ten szalony pomysł pociągnął za sobą szereg zabawnych perypetii z udziałem jego poważnego taty, podstępnego lisa i rozśpiewanych ptasich przyjaciół.

Wprawdzie anons zapowiadał przygody Tymoteusza i Psiuńcia, jednakże z uwagi na niespodziewaną chorobę aktorki, artyści zdecydowali się wystawić inną sztukę - „Tymoteusz wśród ptaków - z niezwykle popularnej serii napisanej przez Jana Wilkowskiego specjalnie dla najmłodszych. I choć żywot tego scenicznego bohatera przekroczył już pięćdziesiąt lat, nic nie stracił ze swej dziecięcej wrażliwości i otwartości na świat oraz innych, nieodmiennie pozostając zrozumiały, a także atrakcyjny dla kolejnych pokoleń.

Spektakl przedstawiony w czeladzkim Saturnie przygotowany został przez sprawdzony tandem aktorów Teatru Balbina: Jacka Mikołajczyka i Adama E. Kwapisza, doskonale nawiązujących kontakt z widzami. Widowisko wywoływało ogromne emocje u dzieci, które bardzo się angażowały w akcję. Atutami przedstawienia obok wspaniałej ujmującej gry aktorskiej były również świetnie wpadające w ucho piosenki, barwna dekoracja sprawiająca przemiłe cieplusieńkie wrażenie oraz cudownie kolorowe „charakterne” lalki.

Miłym zwieńczeniem udanego spotkania ze sztuką był słodki poczęstunek dla wszystkich milusińskich.

                teatrzyk_1_czerwca__4_.jpg teatrzyk_010.jpg

Zmieniony ( 03.06.2015. )