Śpiewajmy kolędy!
Redaktor: Beata Krzemińska   
15.12.2015.

Synced_Sequence.Still005.jpgW żadnym innym kraju nie ma ich tak wiele. Są dostojne, poważne - śpiewane w trudnych czasach niemal jak hymn narodowy - liryczne jak kołysanki, ale także wesołe i skoczne o tematyce pasterskiej pełne realiów życia codziennego, a nawet humoru. Kolędy.

 

        Synced_Sequence.Still012.jpg      Synced Sequence.Still001_1.jpg

W piątek, 11 grudnia, w Muzeum Saturn odbyło się przedświąteczne spotkanie, podczas którego można było najgłośniej i najradośniej chwalić pieśnią Bożą Dziecinę. Obok tych najbardziej popularnych i lubianych kolęd, takich jak: Dzisiaj w Betlejem, Cicha Noc, Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Bóg się rodzi pojawiły się również i te rzadziej śpiewane: O Gwiazdo Betlejemska, Narodził się nam Zbawiciel czy Bracia patrzcie jeno. Moderatorami wieczoru byli Anna Piech (śpiew) i Tobiasz Nykamowicz (fortepian).

Akcja wspólnego kolędowania ma na celu przede wszystkim przypominać i wskrzeszać tę piękną, polską tradycję. Chętnie śpiewamy kolędy w kościele, ale zwyczaj spotkań sąsiedzkich i towarzyskich dla wspólnego świątecznego muzykowania prawie dziś już nie występuje. Muzealne, czwarte, wyśpiewywanie nastrojowych pieśni bożonarodzeniowych ma zachęcić wszystkich do tego, by wigilijny wieczór w naszych domach stał się prawdziwą ucztą muzyczną. Zatem wszyscy, kolędujmy Małemu!

 

Zmieniony ( 15.12.2015. )