Jedno wielkie - Dziękujemy!
Redaktor: Beata Krzemińska   
15.12.2015.

muzeum_saturn_w_czeladzi_logo_mini.jpgKoniec roku to tradycyjnie czas różnego rodzaju podsumowań i bilansów. Na tę okoliczność Muzeum Saturn pragnie wyrazić uznanie wszystkim życzliwym osobom, które w mijającym roku przekazały cenne pamiątki rodzinne oraz zabytkowe przedmioty. Złożone archiwa w znaczący sposób przyczyniły się do wzbogacenia gromadzonych zbiorów muzealnych w 2015 r.

 

Oto nasi Darczyńcy: Zofia Bazańska, Marian Domański, Michalina Borowczyk-Jędrzejek, Anna Kwiatkowska, Jan Powałka, Helena Rajska, Jerzy Rebeta.

 

Serdecznie dziękujemy także Markowi Kamińskiemu, który udostępnił w celach reprograficznych rodzinne fotografie.

Za wspieranie działalności czeladzkiego Muzeum, która pozwala poznawać przeszłość naszego miasta i zachowywać wiedzę oraz historyczne eksponaty dla potomnych wszystkim Państwu ślemy z serca płynące podziękowania. Wdzięczni jesteśmy również osobom prywatnym oraz instytucjom, które na co dzień współpracują z nami i wspierają działalność Muzeum Saturn.

 

Są to: red. Wiesława Konopelska, Teresa Strojniak, Marek Gawron, Jan Powałka, Harcerski Krąg Seniorów, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Nogajowej, parafie pw. św. Stanisława B.M. i Matki Bożej Bolesnej, placówki szkolne wszystkich szczebli, Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi, Urząd Miasta Czeladź, Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

 

Muzeum Saturn zachęca wszystkich czeladzian do hojności w dzieleniu się pamiątkami rodzinnymi, które pozwolą pełniej prezentować historię naszego miasta. Przyjmujemy jako dary lub depozyty relikty przeszłości rodzin związanych z Czeladzią: dokumenty, zdjęcia, elementy wyposażenia wnętrz, wszelkiego rodzaju przedmioty, które wyszły z użycia. Wszystkich Mieszkańców serdecznie zapraszamy do współpracy w tworzeniu muzealnej ekspozycji.

 

Zmieniony ( 15.12.2015. )