Radość z Dobrej Nowiny!
Redaktor: Beata Krzemińska   
22.03.2016.

IMG_0275.JPGKto nie przybył 18 marca do Muzeum Saturn na koncert katowickiego chóru Gospel Sound niechaj żałuje!

Zjednoczenie na scenie szesnastu głosów wspólnie wyśpiewujących Bożą dobroć przyniosło nie tylko znakomitą okazję, by poznać osoby pasjonujące się chrześcijańską muzyką, ale przede wszystkim doświadczyć pozytywnej energii i dobrego przesłania ponad wszelkimi podziałami.

IMG_0264.JPGPiątkowy koncert był pokazem ekspresji ukrytej w muzyce gospel i religijnych pieśniach czarnoskórych Amerykanów - negro spirituals. Ogromna siła przekazu, opartych na Biblii tekstach pieśni spowodowała, że spotkanie przerodziło się wręcz w żywą katechezę przepełnioną modlitewnym żarem. Ekstaza tych utworów i dziękczynny nastrój wieczoru doskonale wpisywały się w charakter duchowych przygotowań do radosnych Świąt Wielkanocnych, a szczególnie Niedzieli Palmowej upamiętniającej triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy.

IMG_0269.JPGKoncert wzbudził żywiołową reakcję publiczności. Miło było patrzeć na młodych wykonawców, którzy w swój śpiew wkładali tak wiele zaangażowania, którym wspólne śpiewanie sprawiało tak wiele radości, którzy poruszyli wszystkie serca do takiego stopnia, że niejednemu widzowi łza się w oku zakręciła... Jednym słowem było to prawdziwie emanujące niespożytym temperamentem widowisko, któremu nikt na sali się nie oparł. Całością chóru, z niezwykłym wdziękiem, dyrygowała pani Jolanta Mitko.

Zmieniony ( 22.03.2016. )